Oferujemy Państwu apartamenty własne goszczenia


Rymanów-Zdrój to niewielkie uzdrowisko ulokowane w północnej części Beskidu Niskiego. Stoi w cudownej dolinie potoku Tabor a otoczone jest lesistymi, stromymi stokami Zamczysk i Mogiły. https://www.rymanowzdroj.net/noclegi/ Otwarte w drugiej części XIX w. uzdrowisko specjalizuje się w leczeniu dzieci, i zarówno w kuracjach osób z chorobami układu krążenia, dróg oddechowych, nerek oraz organów ruchu. Za datę założenia uzdrowiska przewiduje się rok 1876 r., jak to Anna Potocka podczas spaceru po lesie z dziećmi znalazłam źródło wody, o, jak okazało się po badaniach, dużym stężeniu jodu i żelaza. W drugich latach utrzymywane były śledzenia kolejnych źródeł, którym przenosił chemik Tytus Sławik. Wokół odkrywanych zdrojów zaczęto robić uzdrowisko, które zadebiutowało na witrynie ekologicznej w Krakowie w 1882 r. Dużo łatwo zaczęto tu sanatorium dziecięce, jednocześnie występowały też wille zdrojowe budowane według wzorów szwajcarskich, a ponad zalewem Tabor wytyczono ogród z ulicami spacerowymi. Z kluczowej zabudowy Rymanowa-Zdroju do bliskich czasów przeszło niewiele, ze motywu na to, że przetoczył się tędy początek A także II wojny światowej. Dziś zaobserwować można trochę przebudowanych dość szybko uzdrowiskowych willi, w ostatnim Opatrzność, Marię lub Biały Orzeł oraz wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym kościół św. Stanisława. Dziś Rymanów-Zdrój to kameralne, całoroczne uzdrowisko z ładnym, niedawno wyremontowanym parkiem zdrojowym, rozszerzającym się wzdłuż Taboru. Jest tutaj cisza i cisza, co ułatwia relaksowi i dietom. Nowoczesne style medyczne można mnożyć spacerami po okolicy. Wokół uzdrowiska wytyczono wiele ścieżek spacerowych z stanowiskami wypoczynku. Zwracają one na miejscowe wzgórza do niedalekiego Iwonicza Zdroju czy do nieistniejącej już wsi Wołtuszowa. Przy niektórych z nich postawiono sprzęty do zadań, tworząc szlaki związane z siłownią na obszernym powietrzu.

Oferujemy Państwu apartamenty - własne goszczenia z samodzielnymi przejściami z zewnątrz budynku, dającymi poczucie dyskrecji, komfortu oraz zabezpieczenia pobytu.

Noclegi w indywidualnym sercu Rymanowa Zdroju w sąsiedztwie Parku Zdrojowego, to świeża strefa uzdrowiskowa gwarantująca dobry wypoczynek, nawołująca do spacerów i skutecznego wypoczynku. Możliwość wzięcia z ambulatoryjnych zabiegów medycznych proponowanych przez Uzdrowisko Rymanów.

Mieszkania kumulują się z salonu, sypialni, w duzi wyposażonej kuchni czy dodatku kuchennego, łazienki i tarasu czy balkonu.

We ogólnych miejscach bezpłatny, bezprzewodowy Internet Wi-Fi. Do decyzji Państwa jest ogródek z miejscem do grillowania, zamykane pomieszczenie garażowe na rowery, samochody i wspólna pralka. Miejsca postojowe przy działki albo na recepcie osiedlowej.

Tagi dla artykułu

usługi